زبان سایت
مطالعات کشاورزی و کنترل کیفیت مواد غذایی

در تحقیقات کشاورزی ،باغداری و نباتات، آنالیز محصولات باغی از محل تولید تا محل مصرف یکی از دغدغه های تولیدکنندگان و مصرف کنند گان بوده است. پیش از به روز شدن  سیستم های کنترل کیفیت، کنترل کیفیت مواد به صورت دستی انجام می گردیده است. امروزه تکنولوژی به کمک آمده و برای آنالیز سریع ، بادقت و تضمینی محصولات زراعی طیف سنج ها و تصویر برداری طیفی را معرفی نموده است. استفاده از سامانه های طیف سنجی موجب بازدهی بیشتر در زمان و هزینه در کنار کنترل کیفیت مطلوب شده است. بی شک کنترل سلامت مواد غذایی و کشاورزی یکی از مهم ترین آنالیز ها و آزمایش هایی می باشد که در سلامت زندگی جامعه موثر می باشد.

اینک پس از تحقیقات میدانی و عملی و آزمایش های علمی بسیار ما به معرفی و تولید صنعتی چند نمونه از بارزترین سامانه‌های تشخیص کیفی که پیش از این در انحصار چند کشور بوده است نائل شده ایم. طیف‌سنج جذبی ، دوربین ابر طیفی و سیستم طیف سنج جذبی مادون قرمز  را می‌توان از جمله ابزارهای اندازه‌گیری چندکاره جهت بررسی کیفی و کمی محصولات کشاورزی و آنالیز مواد غذایی از محل تولید تا محل مصرف به شمار آورد؛ که با توجه به نیاز مشتری قابلیت برنامه ریزی، به روز رسانی و آنلاین کردن جهت کار بر روی خط تولید می باشند.

در این راستا شرکت تجهیزات طیف سنجی قدمی نو برداشته و جدید ترین نوع از سیستم های آنالیز طیفی و طیف سنج ها را از محدوده فرابنفش تا مادون قرمز دور آماده و به کمک جوانان غیور و تحصیلکرده کشور  آنها را به تولید رسانده است. بی شک قدم نهادن در این راه مستلزم کوشش و تلاش شبانه روزی تیم هایی از دانشحویان تحصیلکرده و تجربی کار بوده که به حمد و قوه الهی به این مهم دست یافته اند.

 

برخی از محصولات شرکت تجهیزات طیف سنجی مرتبط با کاربردهای کیفیت محیطی :

 

 

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.